Fale radiowe


Fale radiowe są falami elektromagnetycznymi wytwarzanymi przez prąd. Działanie fal radiowych w medycynie estetycznej polega na termolizie przy pomocy prądu szybkozmiennego o wysokim natężeniu. Zmiana energii powoduje wytwarzanie ciepła, które rozgrzewa ośrodek (naskórek, skórę właściwą, tkankę podskórną).

 

Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych polegają na podgrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury (40-45 stopni Celsjusza), w której wiązania między włóknami kolagenu ulegają skurczeniu, a następnie napinają się, odnawiając swoją strukturę. Podwyższona temperatura stymuluje również fibroblasty do produkcji białek: kolagenu i elastyny, powodując zwiększenie napięcia, gęstości i elastyczności skóry.

 

W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej na zasadzie selektywnej termoindukcji fala radiowa rozgrzewa tkankę tłuszczową do 600 C. Rozbija tłuszcz w procesie lipolizy, nie niszcząc przy tym otaczających komórek nerwowych i naczyń krwionośnych. Poprawia także krążenie krwi i przyśpiesza metabolizm komórkowy. Metodą tą można również transportować przezskórnie związki aktywne na zasadzie mezoterapii bezigłowej.