Powiększanie ust


Powiększenie ust wielu kobietom kojarzyło się do niedawna z kaprysem dążących do ideału filmowych gwiazd. Czasy się jednak zmieniły i duże, kształtne, jak również wyraziste usta stały się powszechnym pragnieniem niemal każdej kobiety. Usta to również wizytówka twarzy, na nich najczęściej skupia się wzrok rozmówcy. Zabieg powiększania ust nie jest skomplikowany.

 

Na czym polega powiększanie ust?

Najczęściej powiększanie ust przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym przy pomocy specjalnego kremu lub stosuje się znieczulenie stomatologiczne. Zabieg zaczyna się od wprowadzenia za pomocą strzykawki odpowiedniego preparatu. Miejsce iniekcji zależy od efektu, który chce się uzyskać. Następnie lekarz delikatnie masując wargi, powoduje równomierne rozprowadzenie wypełniacza.

 

Najczęściej stosowane preparaty do powiększania ust:

 

Aquamid

Jest przeźroczystym żelem stosowanym do korekcji tkanek miękkich. Wstrzykuje się go podskórnie. Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Jest preparatem bezpiecznym, nie wchłania się przez organizm, a jednocześnie nie jest wyczuwalny pod dotykiem. W przypadku tego preparatu nie trzeba powtarzać zabiegu po kilku miesiącach. Cały czas pozostaje w miejscu wstrzyknięcia. Jest to jego unikatowa cecha.

 

Restylane

Jest czysto krystalicznym żelem kwasu hialuronowego - polisacharydu naturalnie występującego w organizmie poddanym opatentowanemu procesowi stabilizacji. Jest niemal identycznym jak naturalny kwas hialuronowy występujący w każdym organizmie. Działa długo, lecz nie jest stały.

 

Surgilips

Jest całkowicie przyswajalny przez organizm, nie powoduje efektów ubocznych, a rezultaty są natychmiastowe. Stosowany jest do powiększania ust, poprawy kształtu ust, korekcji warg. Jest to preparat bezpieczny, wchłania się stopniowo, działa 8-12 miesięcy.