Przywróć blask swojemu spojrzeniu


Plastyka powiek należy do jednych z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Skóra wokół oczu należy do najdelikatniejszej na całej twarzy, to właśnie dlatego najszybciej zaznacza się na niej proces starzenia. Plastyka powiek jest operacją, która umożliwia chirurgiczne poprawienie ich wyglądu oraz przywrócenie młodzieńczego wyglądu twarzy. Zabieg wykonywany jest na powiekach górnych, dolnych lub jednocześnie na obu.

Najczęstszym wskazaniem do zabiegu powiek górnych jest nadmiar wiotkiej skóry, nachodzącej na linię rzęs lub nawet upośledzającej widzenie. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry powiek, mięśnia okrężnego oka i – w razie wystepowania wskazań – przepuklin tłuszczowych, czyli uwypuklającego się przez powiekę tłuszczu okołogałkowego. Zabieg trwa około jednej godziny i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Najczęstsze efekty uboczne to przejściowy dyskomfort, zasinienie, obrzęk, łzawienie, nadwrażliwość, uczucie ciała obcego. Blizna znajduje sie w fałdzie powiekowym, czyli w miejscu niewidocznym przy otwartych oczach. Po kilka tygodniach blednie i trudno ją zauważyc. Szwy usuwa sie po 6 dniach. Gojenie przebiega bezboleśnie. Do pracy mozna wrócić zwykle po 7-10 dniach. Pełna rekonwalescencja trwa około 3-4 tygodni.

W przypadku powiek dolnych najczęstszym wskazaniem do zabiegu jest nadmiar wiotkiej skóry oraz tzw. worki pod oczami. Jest to przepuklina tłuszczowa, czyli uwypuklający sie pod skórą tłuszcz oczodołowy. Podczas operacji nadmiar skóry oraz przepukliny tłuszczone zostają usunięte. Zabieg trwa około dwóch godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Linia cięcia jest prowadzona pod rzęsami. Najczęstsze efekty uboczne to przejściowy dyskomfort, obrzęk, zasinienie, przejściowe uczucie suchości i wrażenie ciała obcego. Szwy usuwa się po 6 dniach, do pracy mozna wrócic zwykle po 7-10 dniach. Pełna rekonwalescencja trwa około 3-4 tygodni.

efekty plastyki powiek